archiwum - stowarzyszenie osób niepełnosprawnych pomocna Dłoń

Przejdź do treści

Menu główne:

archiwum

Od 14 stycznia 2013 do 25.stycznia 2013 roku Stowarzyszenie zorganizowało dla swoich beneficjentów zimowe ferie w których uczestniczyło 20 osób.
W tym czasie prowadzone były różnego rodzaju zajęcia gry i zabawy jak również bal przebierańców w czasie którego beneficjenci przebrali się za postacie z wybranych przez siebie baśni
Zorganizowane były również wyjazdy do kina Cinema City na film Pt ,, Prawie jak Gladiator „ i ,,Olbrzym”. Na tych wyjazdach uczestniczyło 50 osób.
Miesiąc luty był również pełen atrakcji. W Tłusty czwartek beneficjenci Stowarzyszenia przygotowali sałatkę, jak również nie obyło się bez tradycyjnego wypieku pączków.
Następnie były Walentynki a po nich zaczął się remont pomieszczeń Stowarzyszenia.
Jak co roku w Marcu odbyło się Zebranie sprawozdawczo – wyborcze na którym Zarząd przedstawił sprawozdania z działalności Stowarzyszenia. Wybrano również Zarząd i Komisję Rewizyjną na kolejną kadencję.
W składzie Zarządu są następujące osoby:
Prezes – Halina Jankowska
Wiceprezes – Agnieszka Kwaśniak
Skarbnik – Hanna Kowallek

Natomiast w składzie Komisji Rewizyjnej są następujące osoby:
Przewodnicząca - Małgorzata Żurawska
Członkowie komisji – Małgorzata Nowicka
Agnieszka Pawkin

Jak co roku beneficjenci z okazji Dnia Kobiet i Dnia Matki przygotowali świąteczny poczęstunek i zaprosili swoich rodziców i opiekunów na wspólne świętowanie w czasie którego obdarowali swoich rodziców laurkami wykonanymi własnoręcznie.
W Czerwcu beneficjenci brali udział w XIX Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim , Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Browinie , Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych ,,Wąbrzeski Mikrofon 2013 „ i Festiwalu Piosenki Religijnej ku czci bł. Ks Stefana Wincentego Frelichowskiego .
Czerwiec zakończył się wycieczką autokarową na Mierzeję Helską gdzie uczestniczyło 50 osób .
Miesiąc lipiec zaczął się następną wycieczką która była do Malborka. Tam było zwiedzanie zamku i Parku Ruchomych Dinozaurów , Dinopark”.
Co roku Stowarzyszenie bierze udział w Dniach Chełmży , które w tym roku odbyły się już XXXIII.
Sierpień jest miesiącem wakacji i w tym czasie organizujemy dla naszych beneficjentów różnego rodzaju atrakcje .Jedną z tych atrakcji był wyjazd na Piknik do Zalesia. Tam nasi podopieczni mogli korzystać z uroków lasu , jak również kapać się w jeziorze i uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach .
Również w tym miesiącu zorganizowaliśmy wyjazd do kina Cinema City do Torunia na bajkę ,,Smerfy ” i wycieczkę do Poznania , gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto oraz ZOO na Malcie.
Poza wyjazdami w okresie wakacji beneficjenci nie mogli narzekać na nudę , ponieważ organizowane różnego rodzaju zajęcia umilały radośnie spędzony czas wakacyjny.
We wrześniu korzystając z pięknej pogody psycholog pani Monika Tokarska prowadziła zajęcia psychologiczne w ogrodzie przy kościele.
Zajęcia komputerowe, które prowadzi wolontariusz Michał Gil są prowadzone w ramach programu ,,Radość Niepełnosprawnych Naszą Radością „ W ramach tych zajęć zakupiono 3 zestawy komputerowe współfinansowane ze środków PFRON.
W miesiącu Październiku w Zespole Szkół Specjalnych w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Warcaby. W tych Mistrzostwach brało udział 5 naszych beneficjentów.
W tym miesiącu również Szkoła Specjalna w Chełmży zaprosiła naszych beneficjentów na organizowane przez szkołę Hallowen. Tam beneficjenci brali udział w różnych grach i zabawach .Szkoła Specjalna w miesiącu listopadzie zaprosiła naszych beneficjentów na Biwak , który był organizowany na terenie szkoły.
Grudzień to miesiąc w którym odwiedzają nas nasi przyjaciele z Rotary Club z Niemiec i Torunia. W tym czasie nasi podopieczni są obdarowywani prezentami od naszych przyjaciół a sami przygotowują przedstawienie które zawsze umila nam wspólnie spędzony czas.
Miesiąc grudzień był dla nas szczególnym miesiącem , gdyż właśnie w tym miesiącu obchodziliśmy 10 rocznicę Powstania Stowarzyszenia. Z okazji tej rocznicy zorganizowaliśmy imprezę w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury, gdzie przedstawiliśmy zaproszonym gościom prezentacje multimedialną z 10 letniej działalności naszego Stowarzyszenia .
Rok 2013 zakończyliśmy zabawą Sylwestrową w siedzibie Stowarzyszenia zorganizowaną dla naszych podopiecznych.

Styczeń 2014 - ferie zimowe ,odbywały się zabawy na świeżym powietrzu, spacery nad Jeziorem Chełmżyńskim jak również 2 wyjazdy do kina Cinema City w Toruniu.
W miesiącu lutym oprócz zajęć świetlicowych odbyła się jak co roku zabawa Walentynkowa.
W marcu odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze.
Kwiecień był miesiącem, gdzie prowadzone były zajęcia o tematyce wiosennej i Wielkanocnej.
W maju beneficjenci Stowarzyszenia wraz z opiekunami wyjechali na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Dziwnówka.
W czerwcu odbył się ,,Dzień Dziecka” w Zalesiu , następnie beneficjenci brali czynny udział w Festiwalu Piosenki Religijnej im bł. ks. Wincentego Frelichowskiego. Za udział w festiwalu podopieczni otrzymali wyróżnienie i nagrody.
W czerwcu Stowarzyszenie zorganizowało kwestę na terenie miasta Chełmża dla chorego na białaczkę Maksia. Zebrane pieniądze w kwocie 3519 zostały wpłacone na utworzone dla Maksia subkonto.
W okresie wakacyjnym ( lipiec i sierpień) podopieczni wyjeżdżali w okolice Kiełbasina na Nordic Walking. Również w tych miesiącach systematycznie odbywały się wyjazdy na basen, do kina i przeprowadzana była w siedzibie dogoterapia , którą prowadziła pani Joanna Kwiatkowska. Odbyły się również wycieczki autokarowe do Gniezna, Ostrowa Lednickiego, zwiedzanie fabryki bombek w Gnieźnie, przejazd promem po jeziorze lednickim , zwiedzanie Katedry i Starego miasta. Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej zaprosił naszych beneficjentów na spartakiadę sportową.
Jak co roku w lipcu uczestniczyliśmy w Dniach Chełmży. Koniec lipca zakończyliśmy wyjazdem do kina Cinema City w Toruniu na film ,,Gang Wiewióra”.
W miesiącu sierpniu wyjechaliśmy do Zalesia ,gdzie odpoczywaliśmy nad Jeziorem Chełmżyńskim i pływaliśmy Jachtem po jeziorze Chełmżyńskim , przejazd ten zorganizował nam pan Jerzy Lewandowski ze Stowarzyszenia ,,Biały Żagiel”. Również w tym miesiącu był wyjazd na pojezierze kaszubskie do ,, Szymbarku” Byliśmy również w Toruniu w Centrum Nowoczesności ,,Młyn Wiedzy „. Miesiąc sierpień zakończyliśmy wycieczką do Poznania na Termy Maltańskie i do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.
Wrzesień w świetlicy był prowadzony o tematyce jesiennej.
W miesiącu Październiku przedstawicielka Zarządu Stowarzyszenia brała udział w Kongresie Organizacji Pozarządowych oraz Osób działających na rzecz Potrzebujących .Mottem tego kongresu było hasło ,, Wszystko moje Twoje jest a wszystko Twoje moim” .
W tym miesiącu zajęcia świetlicowe prowadzone były według ustalonego planu.
W listopadzie jak co roku nasi beneficjenci brali udział w porządkowaniu, strojeniu mogił i zapalaniu zniczy.
W tym miesiącu odbyła się zabawa Andrzejkowa na której było lanie wosku , wróżby i przepowiednie.
W Grudniu zorganizowaliśmy Mikołajki , na które przybyli nasi przyjaciele z Niemiec i Torunia z Rotary Club i obdarowali jak co roku naszych podopiecznych podarunkami .
Odbyło się również spotkanie wigilijne ,na które byli zaproszeni goście: Ks. Krzysztof Badowski , ks. Łukasz Otremski , burmistrz miasta Chełmży Jerzy Czerwiński , przewodniczący Rady Miasta Chełmży Janusz Kalinowski , dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Chełmży pani Urszula Meszyńska , kierownik MOPS Chełmża pani Hanna Maciejewska , Panie z klubu ,,Niteczka” i pan Wojciech Wichnowski, który fotografował naszą uroczystość. .Całą uroczystość przygotowało Stowarzyszenie wraz z rodzicami a prezenty były zakupione z dofinansowania ze Starostwa z Torunia na projekt Pn ,, Bóg się rodzi moc truchleje „
Grudzień zakończyliśmy zabawą sylwestrową na której były zabawy i tańce. 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego