sprawozdania - stowarzyszenie osób niepełnosprawnych pomocna Dłoń

Przejdź do treści

Menu główne:

sprawozdania

  Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2016

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”
87-140 Chełmża ul. Tumska 20  
Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców,których dzieci niepełnosprawne były od urodzenia.Podopiecznych mamy 40 osób
Data wpisu w KRS 19.12.2003r.
Numer KRS 0000184300
REGON 871693810

Dane członków zarządu:
Halina Jankowska – prezes 87-140 Chełmża ul. Strzelecka 10/4
Hanna Kowallek – skarbnik 87-140 Chełmża ul. Władysława Jagiełły
Małgorzata Nowicka v-prezes     87-140 Chełmża  Głuchowo
Rok 2016 był bardzo pracowity oraz bogaty w ciekawe doświadczenia dla pracowników oraz członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Działalność naszego ośrodka była możliwa dzięki realizowaniu projektu pn. „Radość niepełnosprawnych naszą radością”, współfinansowanego przez PEFRON, Urząd Miasta Chełmży jak również ze środków własnych Stowarzyszenia. W ramach tego projektu funkcjonuje :
świetlica terapeutyczna, dzięki której nasi beneficjenci rozwijają swoje umiejętności, zdolności oraz samodzielność, co będzie miało pozytywny wpływ na jakość ich życia w społeczeństwie,
sala rehabilitacyjna, gdzie odbywa się rehabilitacja fizyczna, która usprawnia zaburzone funkcje organizmu.

Zajęcia terapeutyczne odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

Zatrudnialiśmy:
6 osób na  „umowę o pracę”
2 osoby z Urzędu Pracy – staż
1 osobę na umowę -zlecenie
1 osobę świadczącą usługi – psycholog i logopeda
1 osobę świadczącą usługi  rehabilitant-fizjoterapeuta
1 osobę świadczącą usługi dogoterapii

Styczeń – odbywały się rozmaite zajęcia terapeutyczne oraz Stowarzyszenie zostało zaproszone  do Zespołu Szkół pecjalnych na Przegląd  kolęd i pastorałek.
W miesiącu lutym oprócz zajęć terapeutycznych odbyła się zabawa walentynkowa ( podczas niej odbywały się konkursy taneczne, słodki poczęstunek oraz współna zabawa). Podczas ferii zostały zorganizowane 2 wyjazdy do Cinema City. W tym czasie odbywały się zajęcia o tematyce zimowej, zajęcia kulinarne, wyjazdy do kina ,do Baju Pomorskiego, zorganizowaliśmy też bal karnawałowy.
W marcu odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze. 30.03.2016r. i  Nadzwyczajne  Walne zebranie Ponadto Stowarzyszenie zostało zaproszone przez Parafię Chełmża na spotkanie pt. „Chełmzyńskie Dni Życia – każdy powinien mieć urodziny” poświęcone osobom niepełnosprawnym.
Kwiecień był miesiącem, gdzie przeprowadzane były zajęcia terapeutyczne o tematyce wiosennej i Wielkanocnej. Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Cinema City.Beneficjenci z naszego ośrodka zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Specjalnych na Przegląd Twórczosci Osób Niepełnosprawnych pt. „Wiosenne igraszki” podczas, którego mogli zaprezentować swój występ oraz zintegrować się z innymi uczestnikami.
W maju odbywały się zajęcia terapeutyczne oraz piesze wycieczki, dzięki którym beneficjenci mogli bliżej zapoznać się z  zabytkami naszego miasta. Ponadto Stowarzyszenie zorganizowało Dzień Matki, podczas którego podopieczni wykonali montaż słowno-muzyczny oraz obdarowali swoje mamy własnoręcznie wykonanymi torbami ekologicznymi. Jak corocznie Stowarzyszenie brało udziała w Festiwalu Piosenki Religijnej i Harcerskiej im. bł.ks.St.W. Frelichowskiego.
W czerwcu w Stowarzyszeniu odbył się Dzień Dziecka, na który pracownicy  przygotowali wiele atrakcji i konkursów. Przygotowaliśmy poczęstunek i obdarowalismy uczestników drobnymi upominkami. Nasi podopieczni zostali również zaproszeni na  XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” w Kowalewie Pomorskim.
W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) podopieczni wyjeżdżali w okolice Kiełbasina na Nordic Walking. Również w tych miesiącach systematycznie odbywały się wyjazdy na basen i do kina. W naszej siedzibie przeprowadzana była dogoterapia, którą prowadziła pani Joanna Kwiatkowska. Odbyły się również wycieczki autokarowe:do Grudziądza, Bydgoszczy, Myślęcinka, Ciechocinka i Ogrodu Botanicznego w Toruniu. W sierpniu wypoczywaliśmy też nad morzem w Gdańsku-Brzeźnie. Na zakończenie wakacji pojechalismy do Inowrocławia i odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Pakości.
Wrzesień - w świetlicy odbywały się zajęcia terapeutyczne o tematyce jesiennej.
W Październiku odbywały się zajecia terapeutyczne.   
Przed dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej oraz groby najbliższych.
W  listopadzie odbywały się zajęcia terapeutyczne. W tym miesiącu odbyła się zabawa Andrzejkowa, na której było lanie wosku, wróźby i przepowiednie. 30.11.2016r. odbyło się spotkanie Mikołajkowe przedstawicieli Rotary Club z Niemiec i Torunia, podczas którego dzieci zostały obdarowane  paczkami.
W grudniu zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, na które przybyli zaproszeni goście: ks. Krzysztof Badowski,  burmistrz miasta Chełmży Jerzy Czerwiński, przewodniczący Rady Miasta Chełmży Janusz Kalinowski, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Chełmży pani Uszula Meszyńska, kierownik MOPS Chełmża pani Hanna Maciejewska, panie z klubu „Niteczka”.  Całą uroczystość przygotowało Stowarzyszenie wraz z rodzicami. Prezenty były zakupione z dofinansowania ze Starostwa z Torunia na projekt pn.„Gdy się Chrystus rodzi”. Podopieczni zostali też obdarowani paczkami od p. Burmistrza. Grudzień  zakończyliśmy zabawą sylwestrową, na której były zabawy i tańce oraz przgotowliśmy nagrodę za pomysł i samodzielne przygotowanie przebrania.

                                     Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2015

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”
87-140 Chełmża ul. Tumska 20

Data wpisu w KRS 19.12.2003r.
Numer KRS 0000184300
REGON 871693810

Dane członków zarządu:
Halina Jankowska – prezes 87-140 Chełmża ul. Strzelecka 10/4
Hanna Kowallek – skarbnik 87-140 Chełmża ul. Władysława Jagiełły 10
Agnieszka Kwaśniak –  v-ce prezes 87-140 Chełmża Nawra 19a/3

Rok 2015 był bardzo pracowity oraz bogaty w ciekawe doświadczenia dla pracowników oraz członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Działalność naszego ośrodka była możliwa dzięki realizowaniu projektu pn. „Radość niepełnosprawnych naszą radością”, współfinansowanego przez PEFRON, Urząd Miasta Chełmży jak również ze środków własnych Stowarzyszenia. W ramach tego projektu funkcjonuje :

świetlica terapeutyczna, dzięki której nasi beneficjenci rozwijają swoje umiejętności, zdolności oraz samodzielność, co będzie miało pozytywny wpływ na jakość ich życia w społeczeństwie.
sala rehabilitacyjna, gdzie odbywa się rehabilitacja fizyczna, która usprawnia zaburzone funkcje organizmu.

Zajęcia terapeutyczne odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

Zatrudnialiśmy:
6 osób na  „umowę o pracę”
2 osoby z Urzędu Pracy – staż
1 osobę na umowę o dzieło
1 osobę świadczącą usługi – psycholog

Styczeń – odbywały się rozmaite zajęcia terapeutyczne oraz Stowarzyszenie zostało zaproszone na Bal Karnawałowy do Zespołu Szkół Specjalnych w Chełmży.
W miesiącu lutym oprócz zajęć terapeutycznych odbyła się zabawa walentynkowa ( podczas niej odbywały się konkursy taneczne, słodki poczęstunek oraz współna zabawa). Podczas ferii zostały zorganizowane 2 wyjazdy do Cinema City na filmy „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” oraz „Pingwiny z Madagaskaru”.
W marcu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Ponadto Stowarzyszenie zostało zaproszone przez Parafię Chełmża na spotkanie pt. „Chełmzyńskie Dni Życia – każdy powinien mieć urodziny” poświęcone osobom niepełnosprawnym. Skorzystaliśmy również z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy na degustację babeczek.
Kwiecieć był miesiącem, gdzie przeprowadzane były zajęcia terapeutyczne o tematyce wiosennej i Wielkanocnej. Ponadto Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Cinema City na film pt„Kopciuszek”. Beneficjenci z naszego ośrodka zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Specjalnych na Przegląd Twórczosci Osób Niepełnosprawnych pt. „Wiosenne igraszki” podczas, którego mogli zaprezentować swój występ oraz zintegrować się z innymi uczestnikami.
W maju odbywały się zajęcia terapeutyczne oraz piesze wycieczki, dzięki którym beneficjenci poznają zabytki naszego miasta. Ponadto Stowarzyszenie zorganizowało Dzień Matki, podczas którego podopieczni wykonali montaż słowno-muzyczny oraz obdarowali swoje mamy własnoręcznie wykonanymi torbami ekologicznymi. Jak corocznie Stowarzyszenie brało udziała w Festiwalu Piosenki Religijnej i Harcerskiej im. bł.ks.St.W. Frelichowskiego.
W czerwcu odbył się Dzień Dziecka w Zalesiu, podczas którego odbyły się zabawy przy muzyce, ognisko, łowienie ryb, rejs jachtem po jeziorze, który zafundowało Stowarzyszenie Białe Żagle reprezentowane przez pana Jerzego Lewandowskiego. Ponadto nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone na Powiatowy Przeglad Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Browinie, podczas którego zaprezentowaliśmy nasze prace rękodzielnicze, braliśmy udziała w zawodach sportwych, konkursach artystycznych (piosenka, taniec). Nasi podopieczni zostali również zaproszeni na  XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” w Kowalewie Pomorskim.
W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień)  podopieczni wyjeżdżali w okolice Kiełbasina na Nordic Walking. Również w tych miesiącach systematycznie odbywały się wyjazdy na basen i do kina. W naszej siedzibie przeprowadzana była dogoterapia, którą prowadziła pani Joanna Kwiatkowska. Odbyły się również wycieczki autokarowe do Zoo w Oliwie i Westerplatte, Inowrocławia, Ciechocinka. Jak co roku w lipcu uczestniczyliśmy w Dniach Chełmży. Ponadto Zarząd Stowarzyszenia zaprosił Burmistrza Miasta oraz Radnych z Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego na spotkanie dotyczące naszej działalności. Przybyli goście bardzo pochlebnie wypowiedzieli się na temat funkcjonowania S.O.N „Pomocna Dłoń”.
Wrzesień - w świetlicy odbywały się zajęcia terapeutyczne o tematyce jesiennej.
W Październiku odbywały się zajecia terapeutyczne. Ponadto Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Torunia do Muzeum Piernika, gdzie odbyły się zajęcia warsztatowe, a następnie udaliśmy się na seans do Planetarium. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do restauracji   
MC Donald's. Przed dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej oraz groby najbliższych.
W  listopadzie odbywały się zajęcia terapeutyczne. W tym miesiącu odbyła się zabawa Andrzejkowa, na której było lanie wosku, wróźby i przepowiednie.
W grudniu zorganizowaliśmy mikołajki, na które przybyli nasi przyjaciele z Niemiec i Torunia z Rotary Club i jak co roku obdarowali podarunkami naszych podopiecznych. Odbyło się również spotkanie wigilijne, na które przybyli zaproszeni goście: ks. Krzysztof Badowski, ks. Łukasz Otremski, burmistrz miasta Chełmży Jerzy Czerwiński, przewodniczący Rady Miasta Chełmży Janusz Kalinowski, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Chełmży pani Uszula Meszyńska, kierownik MOPS Chełmża pani Hanna Maciejewska, panie z klubu „Niteczka” i pan Wojciech Wichnowski, który fotorafował naszą uroczystość. Całą uroczystość przygotowało Stowarzyszenie wraz z rodzicami. Prezenty były zakupione z dofinansowania ze Starostwa z Torunia na projekt pn.„Gdy się Chrystus rodzi”. Podopieczni zostali też obdarowani paczkami od p. Burmistrza. Grudzień  zakończyliśmy zabawą sylwestrową, na której były zabawy i tańce oraz przgotowliśmy nagrodę za pomysł i samodzielne przygotowanie przebrania.
                                            Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2014


Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń ”
87-140 Chełmża  ul. Tumska 20 .
               Data wpisu w KRS 19.12.2003r.
               Numer KRS 0000184300.
               REGON 871693810
               Dane członków zarządu:
              Halina Jankowska – prezes  87-140 Chełmża ul. Strzelecka 10/4
              Hanna Kowallek – skarbnik 87-140 Chełmża ul. Władysława Jagiełły 10
                    Agnieszka Kwaśniak – v-ce prezes 87-140 Chełmża Nawra 19a/3

Miniony rok działalności SON „Pomocna  Dłoń” był pracowity i bogaty w  wydarzenia.
Od początku 2014 roku w Stowarzyszeniu realizowany był projekt noszący nazwę „Radość niepełnosprawnych naszą radością”, współfinansowany przez PFRON, Urząd Miasta Chełmży i wkład własny Stowarzyszenia. W ramach tego projektu działała świetlica terapeutyczna i sala rehabilitacyjna , gdzie były usprawniane zaburzone funkcje organizmu poprzez szereg działań . Zajęcia odbywają się w godz. od 8.00 do 16.00
Zatrudnialiśmy :
- 6 osób- na” umowę o pracę”
-  3 osoby z  Urzędu Pracy – na staż
- 2 osoby  na umowę zlecenie – psycholog i terapeuta
- 1 osoba świadcząca usługi -   psycholog

Styczeń  - ferie zimowe ,odbywały się zabawy na świeżym powietrzu, spacery nad Jeziorem Chełmżyńskim jak również  2  wyjazdy do kina Cinema City w Toruniu.
W miesiącu  lutym oprócz zajęć świetlicowych odbyła się jak co roku zabawa Walentynkowa.
W marcu odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze.
Kwiecień był miesiącem, gdzie prowadzone były zajęcia o tematyce wiosennej i Wielkanocnej.
W maju beneficjenci Stowarzyszenia wraz z opiekunami wyjechali na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Dziwnówka.
W czerwcu odbył się ,,Dzień Dziecka” w Zalesiu , następnie beneficjenci brali czynny udział w Festiwalu Piosenki Religijnej im ks .Wincentego Frelichowskiego. Za udział w festiwalu podopieczni otrzymali wyróżnienie i nagrody.
W czerwcu  Stowarzyszenie zorganizowało kwestę na terenie miasta Chełmża dla chorego na białaczkę Maksia. Zebrane pieniądze w kwocie 3519 zostały wpłacone na utworzone dla Maksia  subkonto.
W okresie wakacyjnym ( lipiec i sierpień) podopieczni wyjeżdżali w okolice Kiełbasina na Nordic Walking. Również w tych miesiącach systematycznie odbywały się wyjazdy na basen, do kina i przeprowadzana była w siedzibie dogoterapia  , którą prowadziła pani Joanna Kwiatkowska. Odbyły się również wycieczki autokarowe do Gniezna, Ostrowa Lednickiego,  zwiedzanie fabryki bombek w Gnieźnie, przejazd promem po jeziorze lednickim , zwiedzanie Katedry i Starego miasta. Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej zaprosił naszych beneficjentów na spartakiadę sportową.
Jak co roku w lipcu uczestniczyliśmy w Dniach Chełmży. Koniec lipca zakończyliśmy wyjazdem do kina Cinema City w Toruniu na film ,,Gang Wiewióra”.
W miesiącu sierpniu wyjechaliśmy do Zalesia ,gdzie odpoczywaliśmy nad Jeziorem Chełmżyńskim i pływaliśmy Jachtem po jeziorze Chełmżyńskim , przejazd ten zorganizował nam pan Jerzy Lewandowski ze Stowarzyszenia ,,Biały Żagiel”. Również w tym miesiącu był wyjazd na pojezierze kaszubskie do ,, Szymbarku” Byliśmy również w Toruniu w Centrum Nowoczesności ,,Młyn Wiedzy „. Miesiąc sierpień zakończyliśmy wycieczką do Poznania na Termy Maltańskie i do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.
Wrzesień w świetlicy był prowadzony o tematyce jesiennej.
W miesiącu Październiku przedstawicielka Zarządu Stowarzyszenia brała udział w Kongresie Organizacji Pozarządowych oraz Osób działających na rzecz Potrzebujących .Mottem tego kongresu było hasło ,, Wszystko moje Twoje jest a wszystko Twoje moim” .
W tym miesiącu zajęcia świetlicowe prowadzone były według ustalonego planu.
W listopadzie jak co roku nasi beneficjenci brali udział w porządkowaniu, strojeniu mogił i zapalaniu zniczy.
W tym miesiącu odbyła się zabawa Andrzejkowa na której było lanie wosku , wróżby i przepowiednie.
W Grudniu zorganizowaliśmy Mikołajki , na które przybyli nasi przyjaciele z Niemiec i Torunia z Rotary Club i obdarowali jak co roku naszych podopiecznych podarunkami .
Odbyło się również spotkanie wigilijne ,na które byli zaproszeni goście: Ks. Krzysztof Badowski , ks. Łukasz Otremski  , burmistrz miasta Chełmży  Jerzy Czerwiński , przewodniczący Rady Miasta Chełmży Janusz Kalinowski , dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Chełmży pani Urszula Meszyńska  , kierownik MOPS Chełmża pani Hanna Maciejewska  , Panie z klubu ,,Niteczka”  i pan Wojciech Wichnowski, który fotografował naszą uroczystość. .Całą uroczystość przygotowało Stowarzyszenie wraz z rodzicami a prezenty były zakupione z  dofinansowania ze Starostwa z Torunia na projekt Pn ,, Bóg się rodzi moc truchleje „
Grudzień zakończyliśmy zabawą sylwestrową na której były zabawy i tańce.


Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2013

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń ” 87-140 Chełmża
               ul. Tumska 20 .
               Data wpisu w KRS 19.12.2003r.
               Numer KRS 0000184300.
               REGON 871693810
               Dane członków zarządu:
              Halina Jankowska – prezes  87-140 Chełmża ul. Strzelecka 10/4
              Hanna Kowallek – skarbnik 87-140 Chełmża ul. Władysława Jagiełły 10
                    Agnieszka Kwaśniak – v-ce prezes 87-140 Chełmża Nawra 19a/3


Miniony rok działalności SON „Pomocna  Dłoń” był pracowity i bogaty w  wydarzenia.
Od początku 2013 roku w Stowarzyszeniu realizowany był projekt noszący nazwę „Radość niepełnosprawnych naszą radością”, współfinansowany przez PFRON, Urząd Miasta Chełmży i wkład własny Stowarzyszenia. W ramach tego projektu działała świetlica terapeutyczna i sala rehabilitacyjna , gdzie były usprawniane zaburzone funkcje organizmu poprzez szereg działań . Zajęcia odbywają się w godz. od 8.00 do 16.00
Zatrudnialiśmy :
- 6 osób- na” umowę o pracę”
-  3 osoby z  Urzędu Pracy – na staż
- 1 osoba  na umowę zlecenie – doradca prawny
- 2 osoby świadczące usługi  tj: ( psycholog ,  fizjoterapeuta)


Styczeń 2013 – Nowy Rok rozpoczął się  Feriami zimowymi codziennie odbywały się gry i zabawy świetlicowe śpiewano piosenki  ,kalambury ,koło fortuny itp.
Luty 2013 –  Walentynki oraz realizacja projektu „ Radość niepełnosprawnych naszą radością’
Od 15.02.2013 –remont ,świetlicy  wyremontowaliśmy  dwa pomieszczenia .

Marzec 2013  - 14.03.2013  Walne Zebranie – sprawozdawczo -wyborcze

Kwiecień , Maj, Czerwiec 2013– Stowarzyszenie kontynuuje 3 letni program pod  nazwą  ,,Radość Niepełnosprawnych Naszą Radością’’ i organizuje okolicznościowe uroczystości np. Dzień Matki, Dzień Dziecka. Udział w Festiwalu Piosenki Religijnej oraz w Przeglądzie Piosenki ON „Wąbrzeski Mikrofon 2013 .
Zatrudniono dotychczasowych pracowników .
Lipiec i Sierpień 2013 Wakacje w Stowarzyszeniu zorganizowaliśmy  wycieczki do Mierzei Helskiej  i do Poznania ,Malborka.


23.07.2013 – Odbyły się XXXIII Dni Chełmży w których Stowarzyszenie brało udział. Przygotowaliśmy stoiska z różnymi wyrobami zrobionymi przez naszych beneficjentów z których dochód przeznaczony był  na działalność statutową,
25.09.2013-Dzieci brały udział w Mistrzostwach Województwa w Warcabach ..
31.10.2013 – Odwiedzaliśmy miejsca Pamięci Narodowej w naszym mieście. Złożyliśmy własnoręcznie wykonane wiązanki i zapaliliśmy znicze.
30.11.2013 – W świetlicy Stowarzyszenia zorganizowaliśmy bal Andrzejkowy .
06.12.2013. – Przywitaliśmy  naszych gości z Rotary Niemiec i Torunia ,którzy przybyli wręczyć naszym podopiecznym paczki z okazji Mikołaja.
19.12.2013 -  -  Odbyło się 10 lecie  istnienia naszego Stowarzyszenia .Zaszczycili nas swoją obecnością :Burmistrz  Miasta Chełmży p. Jerzy Czerwiński Przewodniczący Rady Miasta p. Janusz Kalinowski, v-ce starosta p Dariusz Meller , delegacja z ROTARY CLUB , ks. Łukasz,  jak również  pani dyrektor MiPBP Urszula Meszyńska ,  prezes Stowarzyszenia Wsparcie p. Hanna Maciejewska , pani  Marta Radusiewicz , dyrektor BS o/Chełmża p. Krzysztof Zduński, prezes ZGK p. Piotr Zuba przedstawicielki PCPR i Klubu ‘Niteczka”
Beneficjenci zostali obdarowani paczkami od pana Burmistrza Miasta , Starosty  jak również ze Stowarzyszenia.
W minionym roku wymieniliśmy drzwi wejściowe ,które zostały zdewastowane przez nieznanych sprawców .
Następnie zrobiliśmy remont sal terapeutycznych , sali fitness, pomieszczeń  kuchennych oraz pomieszczeń toaletowych.
Założyliśmy drzwi przesuwne by stworzyć dwie grupy zajęciowe żeby osiągnąć lepsze efekty pracy dydaktycznej .
Zmieniliśmy instalację elektryczną , która była przestarzała i groziła pożarem .

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego